montessori 0- 3 (INTRO)

možno s dětmi...

termín: 24. 3. 15:30 - 17:00

cena 500 Kč, účastníci Montessori kruhu 350 Kč

Neformální seminář proběhne v úzkém kruhu max. 4 rodičů, přímo v prostorách Montessori pracovny. Budeme se věnovat tématům, uvedeným níže, základním pojmům Montessori pedagogiky, principům práce s dětmi, práce s pomůckami a vašim dotazům.

Témata: Co je to Montessori pedagogika? Základní principy a pojmy (absorbující mysl, polarizace pozornosti, senzitivní období apod.). Jak připravovat prostředí pro děti? Jak vypadají Montessori pomůcky? Práce s chybou a zpětná vazba. Role dospělého... 

Můžete přijít s malými dětmi, pokud to pro Vás bude pohodlné. Program bude probíhat v připraveném prostředí pro děti do 3 let. Lektorka se bude věnovat rodičům. Tento seminář vychází vstříc rodičům, kteří se chtějí dovědět o Montessori přístupu, ale nemají čas/možnost přijít na večerní seminář, který je bez přítomnosti dětí.

Tento seminář bude uzpůsoben přítomnosti dětí. V místnosti bude tedy jen omezený počet pomůcek pro období 0-3. Ve večerním semináři je jinak možné nahlédnout na přibližně dvojnásobný počet pomůcek, které vzhledem k možné účasti menších (0-1,5) a větších (1,5 - 3) dětí najednou není možné mít volně k dispozici. 

Vzhledem ke kapacitě je nutná předešlá rezervace ne e-mailu montessorikruh@gmail.com, nebo pomocí kontaktního formuláře.