montessori intro


MONTESSORI 0 - 3 (INTRO)

termín:  PŘIPRAVUJE SE, cena 600 Kč

Neformální seminář proběhne v úzkém kruhu max. 8-mi rodičů, přímo v prostorách Montessori pracovny. Budeme se věnovat tématům, uvedeným níže, základním pojmům Montessori pedagogiky, principům práce s dětmi, práce s pomůckami a vašim dotazům.

Vzhledem ke kapacitě je nutná předešlá rezervace ne e-mailu montessorikruh@gmail.com, nebo pomocí kontaktního formuláře.

Co je to Montessori pedagogika? Základní principy a pojmy (absorbující mysl, polarizace pozornosti, senzitivní období apod.). Jak připravovat prostředí pro děti? Jak vypadají Montessori pomůcky? Práce s chybou a zpětná vazba. Role dospělého...

Nečekejte data projektor, flipchart, ani lavice. Posadíme se do malého kruhu a budeme si povídat. Představím vám Montessori východiska a v průběhu celého semináře bude možné klást dotazy. Seminář si klade za cíl odpovědět vám na vaše otázky ohledně Montessori pedagogiky, ne předat vám co největší objem informací. Budu se snažit vyvážit efektivitu předaných informací s osobním benefitem pro každého z vás. 

Pro přihlášení můžete využít následujícího kontaktního formuláře.

Jaké přínosy pro sebe vnímali účastnící minulých seminářů: 

"Průřez tématy i nad rámec Montessori, přínosná diskuze, krásné praktické prostředí."

"V pochopení montessori principů, seznámení se s pomůckami, utvoření si názoru na výchovu syna - resp. utvrzení se v tom, co dělám..."

Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, dokonce více než jsem čekala."

"Praktické příklady pro samostatnost do života."