O mně...

Jsem Hanka 

Vystudovala jsem sociální práci, absolvovala psychoterapeutické výcviky a další kurzy. 
Během magisterského studia jsem začala pracovat na psychiatrii a na lince důvěry, s dospělými i s dětmi. Byla jsem vděčná, že mohu dělat práci, která mě baví a naplňuje. S narozením dětí jsem objevila další zájem - hledání cesty, jak pečovat o vztahy v rodině, jak dát dětem prostor rozvíjet svůj potenciál, jak jim umožnit vyrůstat v nezávislé, sebevědomé a spokojené osoby, které budou umět brát ohledy na lidi a svět kolem. Někdy je to opravdu dobrodružství. Oporu a inspiraci jsem našla v přístupu Respektovat a být respektován, v obdobném Americkém konceptu poradkyň Faber a Mazlish, v Montessori pedagogice, v Nenásilné komunikaci, nebo v konceptu Nevýchovy. 

Montessori pedagogika mě oslovila, protože v sobě kombinuje laskavou péči, s podporou k samostatnosti, protože rozvíjí člověka s ohledem na sebe i své okolí, protože klade důraz na svobodu a nezapomíná na stejně důležité hranice, bez kterých svoboda není možná. Jako třešnička na dortu jsou pomůcky, které jsou jednoduché a krásné, které prostým způsobem učí dovednostem, které si děti žádají objevovat a rozvíjet. 

Se synem jsem navštěvovala Montessori pracovnu pro batolata. I když jsme jezdili daleko, bylo to pro nás moc fajn. Chyběl mi takový prostor někde v okolí, proto jsem hledala cestu, jak přinést možnost setkání v Montessori pracovně i tady, na Praze 8. A teď si plním svůj sen...

Vzdělání a kurzy

Pedagogické zaměření:

AMI  0- 3 Assistants Certificate Course (Montessori Institute Prague)

Kurz respektovat a být respektován 

Montessori 0 - 3 (Montessori ČR)

Číst, psát, rozumět (Montessori ČR)

Profesní vzdělání:

Sociální politika a sociální práce se zaměřením na aplikovanou psychoterapii (Mgr.)

Psychoterapeutický výcvik vedený v psychodynamickém a dasainsanalytickém duchu

Výcvik v telefonické krizové intervenci, výcvik v e-mailovém poradenství, výcvik v chatové krizové intervenci

Výcvik pro pomáhající profese (gestalt)

Relaxační semináře

Kurz práce s traumatem

a další...

Osobní:

Mindfullness based stress reduktion

Woundink (využití houpacího prkna - lektorský kurz)