MONTESSORI KURZY

Zápis a praktické informace ke kurzům

Kurzové období září - prosinec 2024

Montessori kurzy pro rodiče s dětmi

V tomto kurzovém období mají kurzy 14 lekcí. Jedna lekce pro rodiče s dětmi od 1 roku trvá 90 minut včetně příchodu a odchodu a v rámci kurzu vyjde na 350 Kč, tj. celkem 4900 KčLekce pro miminka do 1 roku trvá 60 minut a v rámci kurzu vyjde na 250 Kč, tj. celkem 3500 Kč. Místo v kurzu je rezervované po uhrazení kurzovného. Přihlašování probíhá přes rezervační systém. V pondělí a v úterý se budete setkávat s Kamilou, ve středu a ve čtvrtek s Julií.

Montessori klub

Pouze pro zkušené účastníky, kteří prošli některým z našich montessori kurzů. Na klubu se střídají lektorky Kamila, Julie a Liudmyla. Kluby s Liudmylou jsou vedeny v anglickém jazyce. Jeden vstup stojí 550 Kč (zlevněná varianta pro účastníky našich kurzů je 450 Kč). Platí formou permanentky na 4 vstupy za 2200 Kč (zlevněná 1800 Kč), která je platná 2 měsíce.

Nenašli jste "ten pravý" kurz?

Pokud máte zájem chodit k nám do Montessori kruhu a nevyhovuje vám den, čas nebo věkové rozmezí aktuálně vypsaných kurzů, nezoufejte. Napište nám vaše preference na mail nebo prostřednictvím kontaktního formuláře a buďte co nejkonkrétnější. Stejně tak, pokud jste se přihlásit chtěli, ale už je obsazeno. My dáme hlavy dohromady a pokud vás bude dost, rády otevřeme další kurz.

Struktura lekce pro batolata a starší děti

Příchod

Čas na postupné přicházení, zouvání, svlékání, volná hra.

od 9:00 / 10:45

Úvodní kruh

Přivítání, kolování mušle, představení, popř. prezentace pomůcek.

9:15 / 11:00

Hraní

Volná hra v připraveném prostředí, svobodná volba dětí, prostor pro dotazy.

9:20 / 11:05

Písničky a říkadla s pohybem

Volitelná aktivita, zpívání, hraní na hudební nástroje, rytmizace.

10:10 / 11:55

Nácvik relaxace hrou

Dětská relaxace, střídání pohybu a uvolnění.

10:15 / 12:00

Závěrečný kruh

Rozloučení, kolování mušle, básnička.

10:20 / 12:05

Odchod

Dohrání si, dojedení, oblékání, obouvání, odcházení.

do 10:30 / 12:15

Otázky a odpovědi

Kde najdu prostory Montessori kruhu?

Popis, adresu, mapku a dopravní spojení najdete v sekci Kontakt. Pokud byste se i tam ztráceli, tak nám prosím zavolejte.

Jak je zajištěné parkování kočárků?

Pro kočárky účastníků kurzu máme na dvoře uzavřenou kočárkárnu. Nejpozději při první návštěvě obdržíte kód pro přístup.

Jak se dostanu do domu a do prostor?

Nejdříve projdete kovovou brankou z ulice do dvora - je to stejný vstup jako na zahrádku restaurace elpíčko. Zde si můžete dát kočárek do kočárkárny. Pokračujete vchodem do domu a po schodech do prvního patra. Montessori kruh najdete v prvním patře vlevo.

Co si máme vzít s sebou?

U miminek stačí pokud si přinesete například látkovou plenu či lehkou dečku, na kterou budete moci vaše miminko položit, nic dalšího není potřeba. Počínaje batolaty je dobré mít s sebou věci na převlečení. Děti budou na kurzu při různých aktivitách pracovat s vodou.

Omluvy a čerpání náhrad

Počítáme s tím, že můžete být nemocní, jet k babičce nebo na dovolenou. V případě plánované neúčasti vás prosíme o včasnou omluvu. Čím dříve lekci omluvíte, tím je větší šance, že se na ni dostanou náhradníci.

Když lekci omluvíte nejpozději do 20 hodin předchozího dne, máte nárok na náhradu.

Lekce se omlouvají přímo v rezervačním systému.

Náhrady je možné čerpat pouze v rámci kurzového období a při volné kapacitě na kurzu.

Vyberte si prosím své náhrady včas.

Stornopodmínky

Při zrušení účasti do 31. srpna vracíme 80% ceny kurzu.

Úvodní seminář - datum upřesníme, 18 - 20 hodin

Před začátkem kurzového období pořádáme úvodní seminář. Seminář je zdarma a koná se bez přítomnosti dětí. Je určený pro rodiče, kteří jdou poprvé do kurzu pro věk od 1 roku a vyšší. Na semináři se dozvíte všechny potřebné informace o fungování kurzů, pravidlech, vychytávkách a základech montessori pedagogiky. Navzájem se představíme a také jsme zvědavé, co o montessori přístupu víte, jaké máte zkušenosti a jaká jsou vaše očekávání. Budeme mít nerušený prostor pro zodpovězení vašich otázek.

 Pokud budete chodit na kurzy pro rodiče s dětmi do 1 roku, tak se vás úvodní seminář v tuto chvíli netýká. Na předání všech potřebných informací je dost prostoru během samotného kurzu. Úvodní seminář tedy absolvujete až při přestupu do vyššího kurzu.